Brama panelowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć?

Brama panelowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć?

Bramy panelowe stanowią z reguły spójne uzupełnienie ogrodzenia panelowego. Co je wyróżnia? Jakie rodzaje bram funkcjonują obecnie na rynku? Poniżej skondensowane kompendium wiedzy na temat bram panelowych.

Czym są bramy panelowe?

Czym są bramy panelowe
Czym są bramy panelowe

Bramy panelowe są coraz częściej spotykanym elementem ogrodzenia. Składają się z wypełnień w postaci paneli 2D o dwóch grubościach drutu – 868 oraz 656.

Obie oferowane wartości zapewnią pożądaną trwałość i wytrzymałość. Z czego wynika popularność bram panelowych? Otóż popularne w minionych dekadach bramy kute stwarzały duże możliwości w zakresie personalizacji i zdobień, jednak wiązały się z tym pewne ograniczenia – mowa tu o długim czasie oczekiwania na realizację oraz wysoką ceną.

Bramy panelowe stanowią kompromis między estetycznym i trwałym ogrodzeniem. Zapewniają trwałość na lata i skuteczną ochronę przed zniszczeniami. To przykład rozwiązania, które warto rozważyć na swojej posesji.

Przeczytaj również: Jaka jest idealna brama do paneli ogrodzeniowych?

Jakie funkcje spełnia brama?

Jakie funkcje spełnia brama
Jakie funkcje spełnia brama

Nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno podwórza prywatnego jak i obiektu użyteczności publicznej czy też przedsiębiorstwa jest właśnie brama wjazdowa.

Jest integralną częścią ogrodzenia – pełni zarówno funkcję ochronną przed wtargnięciem niepowołanych osób, jak i ma zapewnić bezpieczeństwo.

Z uwagi na reprezentacyjny charakter spełnia także ozdobną rolę. Nie ma tu większych ograniczeń w kontekście upiększania bramy. Może być zarówno minimalistyczna i skromna, albo przeciwnie – zdobna, o ciekawym kształcie, przez co nada posesji stylu i wyróżni ją na tle innych.

Podział bram panelowych

Podział bram panelowych
Podział bram panelowych

Najprostszy i powszechnie stosowany podział bram panelowych pozwala rozróżnić modele przesuwne i skrzydłowe. Poza nimi wyodrębnia się także:

W przypadku tych bram, które są obsługiwane ręcznie – tutaj proces otwierania odbywa się po linii ogrodzenia, wzdłuż pozostałej części posesji. To dobre rozwiązanie w przypadku szerokiego ogrodzenia.

Standardowa brama dwuskrzydłowa w wydaniu panelowym jest właśnie otwierana manualnie. Istnieje także możliwość montażu takiej bramy zintegrowanej z furtką – wówczas mocujemy ją do słupka bramy.

Przeczytaj również: Automatyka do bramy wjazdowej – na co zwrócić uwagę?.

Automatyczne bramy przesuwne

W opozycji do przedstawionych wyżej bram występują modele otwierane automatycznie. Są to bramy, które nasi klienci wybierają coraz częściej. Z czego to wynika?

Konieczność opuszczania pojazdu w celu otwarcia bramy generuje dodatkowy czas na tę czynność. Poza tym – w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych perspektywa wyjścia z samochodu dla ręcznego otwarcia bramy jest mało zachęcająca. To tłumaczy, dlaczego bramy automatyczne zyskują coraz liczniejsze grono sympatyków.

Taką bramę przesuwną można też wyposażyć w fotokomórkę, która intuicyjnie zajmie się wykryciem ewentualnych przeszkód takich jak pojazd czy zwierzę – wówczas brama zostanie zablokowana i nie dopuści do uszkodzeń ciała czy zniszczenia pojazdu. Troska o komfort i ochronę użytkowników to dla nas priorytet!

To rozwiązanie jest co prawda droższe, jednak zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa dla użytkowników bramy lub mieszkańców.

Zapewniamy fachowe wsparcie

Zapewniamy fachowe wsparcie
Zapewniamy fachowe wsparcie

Jeżeli zdecydujesz się na naszą bramę – nie musisz martwić się o dodatkowe oprzyrządowanie. Doradzimy, jakie jeszcze elementy konstrukcyjne są niezbędne do zamontowania wybranego przez Ciebie wariantu bramy. Z reguły są to słupki metalowe, blokada bramy oraz rygiel. Nie musisz znać się na detalach – wesprą Cię w tym nasi specjaliści.

Co więcej – sam montaż jest prosty i nieskomplikowany. Możesz zająć się tym samodzielnie, albo zlecić to naszym fachowcom, którzy sprawnie zainstalują nową bramę i zostawią porządek wokół posesji po skończonej pracy.

Zalety bram panelowych

Zalety bram panelowych
Zalety bram panelowych

Wysoka trwałość, estetyka, możliwość wyboru różnych wariantów bram zarówno pod kątem funkcjonalności jak i wyglądu – to wszystko jest w Twoim zasięgu. Oferujemy też uczciwy stosunek jakości do ceny co sprawia, że każdy może pozwolić sobie na bramę panelową.

Sprawna realizacja i montaż to dodatkowe atuty. Pod kątem wizualnym nowoczesność przeplata się tu z klasyką, co przekłada się na wzrost zainteresowania tymi rozwiązaniami i możliwość zaaranżowania w przypadku wielu obiektów.

Przeczytaj również: Elektryczna czy manualna – jaką bramę panelową wybrać?.

Z czego wynika trwałość bram panelowych?

Trwałość bram panelowych
Trwałość bram panelowych

Oferowane przez nas bramy z założenia będą służyć przez wiele lat. Zanim trafią na posesję, są uprzednio zabezpieczane przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (różnice temperatur, korozja). To wszystko dzięki cynkowaniu – z kolei za nienaganne pokrycie bramy kolorem odpowiada malowanie proszkowe.

Bramy panelowe sprawdzą się zarówno jako ochrona domostw, a także obiektów użyteczności publicznej, szkół, parkingów jak i przedsiębiorstw.

Comments are closed.