Brama panelowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć?

brama-panelowa-co-musisz-wiedziec

Brama panelowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć?

Bramy panelowe stanowią z reguły spójne uzupełnienie ogrodzenia panelowego. Co je wyróżnia? Jakie rodzaje bram funkcjonują obecnie na rynku? Poniżej skondensowane kompendium wiedzy na temat bram panelowych.

Czym są bramy panelowe?

czym-sa-bramy-paneloweBramy panelowe są coraz częściej spotykanym elementem ogrodzenia. Składają się z wypełnień w postaci paneli 2D o dwóch grubościach drutu – 868 oraz 656.

Obie oferowane wartości zapewnią pożądaną trwałość i wytrzymałość. Z czego wynika popularność bram panelowych? Otóż popularne w minionych dekadach bramy kute stwarzały duże możliwości w zakresie personalizacji i zdobień, jednak wiązały się z tym pewne ograniczenia – mowa tu o długim czasie oczekiwania na realizację oraz wysoką ceną.

Bramy panelowe stanowią kompromis między estetycznym i trwałym ogrodzeniem. Zapewniają trwałość na lata i skuteczną ochronę przed zniszczeniami. To przykład rozwiązania, które warto rozważyć na swojej posesji.

Przeczytaj również: Jaka jest idealna brama do paneli ogrodzeniowych?

Jakie funkcje spełnia brama?

jakie-funkcje-spelnia-bramaNieodłącznym elementem wyposażenia zarówno podwórza prywatnego jak i obiektu użyteczności publicznej czy też przedsiębiorstwa jest właśnie brama wjazdowa.

Jest integralną częścią ogrodzenia – pełni zarówno funkcję ochronną przed wtargnięciem niepowołanych osób, jak i ma zapewnić bezpieczeństwo.

Z uwagi na reprezentacyjny charakter spełnia także ozdobną rolę. Nie ma tu większych ograniczeń w kontekście upiększania bramy. Może być zarówno minimalistyczna i skromna, albo przeciwnie – zdobna, o ciekawym kształcie, przez co nada posesji stylu i wyróżni ją na tle innych.

Podział bram panelowych

podzial-bram-panelowychNajprostszy i powszechnie stosowany podział bram panelowych pozwala rozróżnić modele przesuwne i skrzydłowe. Poza nimi wyodrębnia się także:

W przypadku tych bram, które są obsługiwane ręcznie – tutaj proces otwierania odbywa się po linii ogrodzenia, wzdłuż pozostałej części posesji. To dobre rozwiązanie w przypadku szerokiego ogrodzenia.

Standardowa brama dwuskrzydłowa w wydaniu panelowym jest właśnie otwierana manualnie. Istnieje także możliwość montażu takiej bramy zintegrowanej z furtką – wówczas mocujemy ją do słupka bramy.

Przeczytaj również: Automatyka do bramy wjazdowej – na co zwrócić uwagę?.

Automatyczne bramy przesuwne

W opozycji do przedstawionych wyżej bram występują modele otwierane automatycznie. Są to bramy, które nasi klienci wybierają coraz częściej. Z czego to wynika?

Konieczność opuszczania pojazdu w celu otwarcia bramy generuje dodatkowy czas na tę czynność. Poza tym – w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych perspektywa wyjścia z samochodu dla ręcznego otwarcia bramy jest mało zachęcająca. To tłumaczy, dlaczego bramy automatyczne zyskują coraz liczniejsze grono sympatyków.

Taką bramę przesuwną można też wyposażyć w fotokomórkę, która intuicyjnie zajmie się wykryciem ewentualnych przeszkód takich jak pojazd czy zwierzę – wówczas brama zostanie zablokowana i nie dopuści do uszkodzeń ciała czy zniszczenia pojazdu. Troska o komfort i ochronę użytkowników to dla nas priorytet!

To rozwiązanie jest co prawda droższe, jednak zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa dla użytkowników bramy lub mieszkańców.

Zapewniamy fachowe wsparcie

zapewniamy-fachowe-wsparcieJeżeli zdecydujesz się na naszą bramę – nie musisz martwić się o dodatkowe oprzyrządowanie. Doradzimy, jakie jeszcze elementy konstrukcyjne są niezbędne do zamontowania wybranego przez Ciebie wariantu bramy. Z reguły są to słupki metalowe, blokada bramy oraz rygiel. Nie musisz znać się na detalach – wesprą Cię w tym nasi specjaliści.

Co więcej – sam montaż jest prosty i nieskomplikowany. Możesz zająć się tym samodzielnie, albo zlecić to naszym fachowcom, którzy sprawnie zainstalują nową bramę i zostawią porządek wokół posesji po skończonej pracy.

Zalety bram panelowych

bramy-panelowe-zaletyWysoka trwałość, estetyka, możliwość wyboru różnych wariantów bram zarówno pod kątem funkcjonalności jak i wyglądu – to wszystko jest w Twoim zasięgu. Oferujemy też uczciwy stosunek jakości do ceny co sprawia, że każdy może pozwolić sobie na bramę panelową.

Sprawna realizacja i montaż to dodatkowe atuty. Pod kątem wizualnym nowoczesność przeplata się tu z klasyką, co przekłada się na wzrost zainteresowania tymi rozwiązaniami i możliwość zaaranżowania w przypadku wielu obiektów.

Przeczytaj również: Elektryczna czy manualna – jaką bramę panelową wybrać?.

Z czego wynika trwałość bram panelowych?

trwalosc-bram-panelowychOferowane przez nas bramy z założenia będą służyć przez wiele lat. Zanim trafią na posesję, są uprzednio zabezpieczane przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (różnice temperatur, korozja). To wszystko dzięki cynkowaniu – z kolei za nienaganne pokrycie bramy kolorem odpowiada malowanie proszkowe.

Bramy panelowe sprawdzą się zarówno jako ochrona domostw, a także obiektów użyteczności publicznej, szkół, parkingów jak i przedsiębiorstw.

Zapytaj o panele

Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny na panele ogrodzeniowe dla Twojego domu, firmy lub innej inwestycji, to skontaktuj się z nami. Nasi doradcy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego ogrodzenia, bramy oraz udzielą wszelkich informacji o naszych produktach.