Automatyka

Trochę informacji o napędach do bram

Inteligentne budownictwo, rozwijające się na przestrzeni ostatnich lat, to oprócz budynków, również nowoczesne ogrodzenia oraz bramy. Obecnie w większości posesji można spotkać automatyczne bramy wjazdowe, uruchamiane za pomocą pilota. Bezpieczne i niezawodne, gwarantują komfort swoim właścicielom. Firma JANMET oferuje automatykę do bram pochodzącą od wiodących producentów na rynku. Osoby odwiedzające naszą firmę, mogą także liczyć na profesjonalne doradztwo, pozwalające dopasować rodzaj bramy oraz napędu do oczekiwań jej przyszłych użytkowników. Warto zaznaczyć, że do dyspozycji klientów pozostają dwa rodzaje bram – skrzydłowe oraz przesuwne. Pierwsze z nich otwierane są za pomocą odpowiednich siłowników, generujących ruch skrzydeł bramy, w drugich kluczową rolę odgrywają szyny – nośna i jezdna oraz odpowiednio dopasowany do jej parametrów napęd. Wśród produktów dostępnych na rynku, dużą popularnością cieszy się automatyka takich firm jak Hörmann, Nice oraz Beninca.

BRAMY PRZESUWNE

hormanm-lineamatic-02

HÖRMANN LINEAMATIC

Z myślą o bramach przesuwnych powstał napęd LineaMatic produkowany przez niemiecką firmę Hörmann. Siłownik wyróżnia się kompaktową, regulowaną w pionie podziemną obudową o bardzo eleganckim designie. Odlew cynkowy wzmocniony włóknem szklanym gwarantuje maksymalną wytrzymałość i zabezpiecza przed korozją. Za niezawodność odpowiada nowoczesny układ elektroniczny, pozwalający na szybką i cichą pracę. Podzespoły wysokiej jakości to gwarancja bezproblemowego działania bramy przez wiele lat. System zabezpieczeń, powodujących reakcję bramy na przeszkodę, zapewnia z kolei bezpieczeństwo. Napęd Hörmann LineaMatic przeznaczony jest do bram o maksymalnym ciężarze 500 kg i szerokości sięgającej nie więcej niż 8 metrów.

BENINCA BULL

Znakomitą propozycją dla właścicieli bram przesuwnych jest także napęd Beninca BULL, sprawdzający się nawet podczas bardzo intensywnej eksploatacji. Przeznaczony jest dla bram o maksymalnym ciężarze 500 kg i szerokości 15 metrów. Jego zaletą jest przede wszystkim duża wytrzymałość i odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne. W momencie odcięcia dopływu prądu siłownik może być zasilany za pomocą akumulatora. Istnieje także możliwość ręcznego odblokowania bramy za pomocą kluczyka. Za bezpieczeństwo odpowiada natomiast system fotokomórek, wykrywających przeszkodę. Użytkownicy cenią sobie także nowoczesne wzornictwo oraz piloty odporne na uszkodzenia mechaniczne.

beninca-bull-02
nice-robus-02

NICE ROBUS

Dla użytkowników, którzy stawiają na najwyższą jakość, szybkość działania i płynną pracę, świetnym rozwiązaniem będzie również napęd Nice Robus. Przystosowany jest do pracy z bramami o ciężarze sięgającym nawet 1000 kg. Siłownik ten cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, przez co rekomendowany jest nie tylko dla posesji prywatnych, ale także wspólnot mieszkaniowych. Wyróżnia go również szybkość pracy – maksymalna prędkość przesuwu to 16,8 m/min. Funkcja automatycznego zamknięcia umożliwia określenie czasu, po jakim brama zamknie się samoczynnie. Za bezpieczeństwo odpowiada natomiast amperometryczny system wykrywania przeszkody.

TOUSEK  PULL T

Linia Pull T firmy Tousek to napędy do wszystkich systemów bram przesuwnych. Wysoką sprawność i przedłużoną żywotność zapewnia przekładnia ze stali hartowanej pracująca w kąpieli olejowej. Najczęściej wykorzystujemy modele TSA, T5, T8, T24, które są dostosowane do pracy z bramami o ciężarze od 400 do 800 kg. Cechą charakterystyczną jest aluminiowy jednoczęściowy korpus wykonany z ciśnieniowego odlewu oraz nowoczesny inteligentny sensor zwiększający komfort i bezpieczeństwo. Wszystkie modele samoczynnie uczą się pozycji krańcowych. Napęd porusza się harmonijnie i zatrzymuje ze zmniejszoną prędkością (opcja “softstop”), chroniąc w ten sposób mechanikę napędu oraz wpływając jednocześnie pozytywnie na jego żywotność.

tousek-pull-t-02

BRAMY SKRZYDŁOWE

HÖRMANN ROTAMATIC

Hörmann RotaMatic to napęd zaprojektowany z myślą o łatwym, szybkim i bezpiecznym otwieraniu bramy skrzydłowej. Wyróżnia się eleganckim, prostym wzornictwem, dzięki czemu będzie doskonale harmonizował z dowolnym designem bramy. System zapewnia płynną, cichą pracę oraz maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Umożliwia otworzenie zarówno dwóch, jak i jednego skrzydła bramy. Przeznaczony jest dla bram o maksymalnej długości skrzydła nie przekraczającej 2,5 metra oraz ciężarze do 220 kg. Warto zaznaczyć, że napęd posiada prostą konstrukcję, dzięki czemu gwarantuje niezawodną pracę przez wiele lat. Jest także bardzo łatwy w montażu. Wszystkie komponenty napędu zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez niemiecką firmę Hörmann.

hormann-rotamatic-02
beninca-bob-02

BENINCA BOB

Dobrym wyborem dla bramy skrzydłowej jest także napęd Beninca Bob. W zależności od modelu może on pracować z bramą o długości skrzydła sięgającą od 2,1 do 5 metrów. Jego niewątpliwą zaletą jest solidne wykonanie. Części mechaniczne wytworzone ze stali wysokiej jakości gwarantują łatwe i bezproblemowe użytkowanie. Na uwagę zasługują również przekładnia oraz gwint, wykonane z brązu. Napęd Beninca BOB wyróżnia się płynnością pracy. Wyposażony jest w amperometryczny system wykrywania przeszkody, dzięki czemu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo domowników. Opcjonalne zasilanie akumulatorowe umożliwia pracę nawet podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej.

NICE WINGO

Bramy skrzydłowe mogą także pracować z niezawodnym i bardzo funkcjonalnym napędem marki Nice z serii Wingo. Minimalistyczny design połączony został w tym przypadku z nowoczesną technologią, zapewniającą szybką i cichą pracę. Rozwiązania Wingo wyposażone są w centralę sterującą, radioodbiornik i dwukanałowe piloty, dzięki czemu stanowią synonim wygody, niezawodności i bezpieczeństwa. Funkcja autoprogramowania sprawia, że siłownik zapamiętuje krańcowe położenie bramy. Podczas przerw w dostawie energii elektrycznej lub w wyniku uszkodzenia mechanizmu, napęd posiada możliwość awaryjnego otworzenia bramy w trybie ręcznym. Na uwagę zasługuje także system fototest, sprawdzający poprawność pracy fotokomórek. Napęd umożliwia otworzenie dwóch lub jednego skrzydła bramy.

nice-wingo-02
tousek-slim-spin-02

TOUSEK SLIM, TURN, SWING, SPIN

Najczęściej korzystamy z następujących wersji elektromechanicznych napędów do bram skrzydłowych firmy Tousek: SLIM CLR, TURN 10, 20, 20/1, SPIN, SWING X3 oraz X4. Charakteryzują się one stabilną i harmonijną pracą oraz miękkim stopem oraz startem. Maksymalny ciężar skrzydła to nawet do 500 kg. Podzespoły napędów zbudowane są z materiałów najwyższej jakości typu stal nierdzewna, stal ocynkowana czy aluminium. Zapewnia to niezawodność i długowieczność. Warto zrócić uwagę na innowacyjną mikroprocesorową centralkę sterującą opracowaną przez firmę Tousek dla napędów elektromechanicznych. Sterownik posiada liczne możliwości podłączeń wszelkie znanych systemów zabezpieczeń bramy oraz menu w języku polskim.

KONTAKT

JANMET

Tomasz Górecki
Automatyk

ul. Gorzowska 8, 74-400 Dębno

Komórka: +48 505 875 884

Telefon: +48 95 728 64 74

info@janmet-automatyka.pl
www.janmet-automatyka.pl