Jaka jest idealna brama do paneli ogrodzeniowych?

Jaka jest idealna brama do paneli ogrodzeniowych?

Brama wjazdowa może stanowić mocny akcent ogrodzenia. Poza spełnieniem swojej podstawowej funkcji, czyli usprawnieniem ruchu samochodów na posesji brama pełni także estetyczną rolę. Jakie walory powinna reprezentować? Jakim cechom warto przyjrzeć się przed zakupem?

Brama panelowa – wypełnienie z paneli 2D

Ogrodzenia panelowe są coraz częściej wybierane przez liczne grono użytkowników. Cechują się trwałością, wysoką estetyką oraz szybkim czasem montażu. Na uwagę zasługuje także uczciwy stosunek jakości do ceny.

Najłatwiejsze rozwiązanie opiera się na zakupie ogrodzenia wraz z dobraną bramą panelową. Spójne panele 2D stanowiące wypełnienie bramy to przykład ekonomicznego rozwiązania, które będzie kompatybilne z resztą ogrodzenia. Taki wybór to także gwarancja precyzyjnego dopasowania.

Zaakcentuj bramę wybierając oryginalną ramę

Zaakcentuj bramę wybierając oryginalną ramę
Zaakcentuj bramę wybierając oryginalną ramę

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań bramy wjazdowej – warto poświęcić czas na wybór ramy. To tylko z pozoru drobny detal – z uwagi na to, że rozciąga się na całą długość bramy może nadać jej oryginalnego charakteru.

Entuzjaści minimalistycznych form mogą wybrać proste, nierzucające się w oczy kształty. W odpowiedzi na zainteresowanie odbiorców bardziej finezyjnymi kształtami – w Janmet Panele znajdziesz także szereg oryginalnych kształtów ram.

Z uwagi na to, że wszystkie z nich są również naszym wytworem produkowanym na miejscu – gwarantujemy, że każda z wybranych ram będzie tworzyć spójną całość z resztą ogrodzenia. Różnorodność wizualna to odpowiedź na potrzeby odbiorców.

Brama otwierana manualnie czy automatyczna?

Brama otwierana manualnie czy automatyczna?
Brama otwierana manualnie czy automatyczna?

Wybór bramy to jednak coś więcej niż aspekt estetyczny. Równie istotna jest funkcjonalność – bramy mogą być bowiem otwierane ręcznie jak i automatycznie. Oba te rozwiązania różnią się nie tylko systemem otwierania, ale i kosztem oraz wymaganiami względem montażu.

Co wyróżnia bramy automatyczne?

Co wyróżnia bramy automatyczne?
Co wyróżnia bramy automatyczne?

Automatyka do bram panelowych zapewnia duży komfort podczas codziennego użytkowania – o zaletach otwierania i zamykania bramy bez konieczności opuszczania pojazdu nie trzeba nikogo przekonywać szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa bramy można też zainstalować fotokomórkę oraz lampy ostrzegawcze sygnalizujące ruch samochodu. To krok godny uwagi, zwłaszcza wówczas, gdy brama mieści się tuż przy ulicy.

Ten rodzaj bramy wymaga zastosowania automatyki dobrej klasy – wyższa cena tej bramy zostanie zrekompensowana większą wygodą użytkowania.

Brama wjazdowa otwierana ręcznie

Brama wjazdowa otwierana ręcznie
Brama wjazdowa otwierana ręcznie

To z kolei przykład ekonomicznego rozwiązania, które przy właściwym obchodzeniu się będzie służyć przez długie lata. Niższa cena przekłada się z kolei na konieczność każdorazowego opuszczenia pojazdu w przypadku chęci opuszczenia posesji. Warto też wspomnieć o użyciu siły do odsunięcia bramy.

Brama z innego materiału

Wybór ogrodzenia panelowego wcale nie musi oznaczać konieczności wyposażenia się w bramę wypełnioną panelami. Można także sięgnąć po bramę kutą lub metalową z profili. To z kolei zwiększa repertuar zdobień i możliwości wizualnego uatrakcyjnienia bramy.

Dzięki temu całe ogrodzenie nabierze oryginalnego charakteru i będzie wyróżniać się na tle całej posesji. Szerokie możliwości zdobień i rzemieślnicza praca związana z realizacją projektu na indywidualne zamówienie wiąże się także z wyższą ceną takiego ogrodzenia.

Montaż bramy – na co zwrócić uwagę?

Montaż bramy - na co zwrócić uwagę?
Montaż bramy – na co zwrócić uwagę?

Początkowy etap powinien stanowić precyzyjny pomiar przestrzeni przeznaczonej na bramę. Trzeba uwzględnić tu takie parametry jak wysokość i szerokość światła wjazdu Z uwagi na konieczność sporządzenia dokładnych pomiarów – niezbędna jest tutaj wizyta fachowca, który bezbłędnie sporządzi pomiary.

Podczas montażu niezbędne będzie wykonanie wykopów pod słupki ogrodzeniowe. W zagwarantowaniu prawidłowego montażu pomogą nasi fachowcy, którzy specjalizują się w montażu nawet najbardziej nietypowych realizacji.

Powyższe podpowiedzi powinny wyczerpać temat wyboru odpowiedniej bramy. W zależności od upodobań może ona stanowić centralny punkt ogrodzenia, który będzie pełnił funkcję ozdobną, albo przeciwnie – będzie stanowił dyskretne przedłużenie ogrodzenia. Duża dostępność rodzajów pozwoli sięgnąć po najlepsze dla siebie rozwiązanie!

Comments are closed.