Brama i furtka do ogrodzenia panelowego 2D prostego – na co zwrócić uwagę?

Brama i furtka do ogrodzenia panelowego 2D prostego – na co zwrócić uwagę?

Furtki i bramy stanowią integralną część funkcjonalnego ogrodzenia panelowego. Czym powinny się cechować? Jak sprawić, aby spełniały także funkcję dekoracyjną?

Brama i furtka z metalu jest trwała i efektowna

Brama i furtka z metalu
Brama i furtka z metalu

Zarówno brama jak i furtka wykonana z metalu będzie stanowić świetną alternatywę wobec elementów projektowanych na zamówienie, pod konkretne wymiary. Takie furtki czy bramy do systemowego płotu są trwałe i ekonomiczne. Można je również spersonalizować za pomocą kilku detali i sprawić, że będą stanowiły realną ozdobę podwórka.

Oferują wytrzymałość oraz walory estetyczne co sprawia, że inwestycja w takie rozwiązanie będzie długofalową opcją!

Zalety bram i furtek panelowych

Można wyszczególnić kilka zalet panelowych bram i furtek. Pierwszą z nich jest gwarancja kompatybilności z pozostałą częścią ogrodzenia. To jednak dopiero początek korzyści – ustandaryzowanie rozmiarów do kilku dostępnych wariantów sprawia, że czas oczekiwania na dostarczenie bramy czy furtki jest odpowiednio krótki, co z kolei pozwala na sprawne zorganizowanie prac i montaż. 

Co więcej – takie furtki metalowe do ogrodzeń systemowych oraz bramy są trwałe i wytrzymałe na codzienną eksploatację. To szczególnie ważne w przypadku ulokowania ich przy obiektach użyteczności publicznej.

Brama przesuwna czy skrzydłowa

Jednym z integralnych elementów ogrodzenia systemowego są bramy – mogą występować w postaci przesuwnej lub skrzydłowej. Brama przesuwna funkcjonuje na zasadzie przemieszczania się bramy po linii ogrodzenia. 

Taka opcja nie zawsze jednak sprawdzi się we wszystkich przypadkach – koniecznością jest bowiem posiadanie posesji o określonej szerokości, aby brama mogła swobodnie się poruszać.

Brama skrzydłowa – co ją wyróżnia?

Brama skrzydłowa
Brama skrzydłowa

W opozycji do przesuwnej bramy znajduje się brama skrzydłowa w wariancie jedno- lub dwuskrzydłowym. Będzie ona dobrym wyborem w przypadku posesji o nietypowym kształcie.

Dowiedz się więcej: Przesuwna czy skrzydłowa – jaki rodzaj bramy wjazdowej wybrać?

Brama panelowa automatyczna czy manualna

Brama przesuwna automatyczna
Brama przesuwna automatyczna

Różnica między bramą otwieraną automatycznie i manualnie jest dostrzegalna już samym nazewnictwie.

Brama może być otwierana zarówno ręcznie jak i automatycznie – ta druga opcja jest co prawda droższa, jednak o jej zaletach można osobiście przekonać się w okresie jesienno-zimowym, kiedy konieczność opuszczania auta w trakcie niekorzystnych warunków pogodowych będzie mocno uciążliwa.

Najbardziej ekonomiczną opcją będzie wybór bramy otwieranej ręcznie – warto jednak odpowiedzieć na pytanie, czy krótkofalowe oszczędności na tym zakupie będą w pełni satysfakcjonujące.

Z założenia taka brama będzie służyć latami – a konsekwencją bramy manualnej będzie konieczność opuszczania pojazdu za każdym razem, kiedy pojawi się konieczność wjazdu na posesję lub wyjazdu.

Dowiedz się więcej:Automatyka do bramy wjazdowej – na co zwrócić uwagę?.

Rama bramy panelowej – prosta, łuk czy fala?

Wybór bramy panelowej to pierwszy krok przybliżający do zamontowania wybranego wariantu ogrodzenia na posesji – warto jednak poświęcić chwilę na wybór ramy. 

Dobranie odpowiedniego kształtu może zdecydowanie poprawić estetykę bramy i sprawić, że całe ogrodzenie nabierze wyjątkowego charakteru i wyróżni się na tle innych. 

W Janmet Panele znajdziesz bramy do ogrodzenia panelowego z różnym kształtem ramy – może być to zarówno prosta, jak i w kształcie łuku czy fali. Dobór jednego z mniej spotykanych kształtów mocno podniesie walory estetyczne całej konstrukcji.

Furtka zintegrowana czy nie

Furtka zintegrowana czy nie
Furtka zintegrowana czy nie

W przypadku niektórych działek może się okazać, że montaż zarówno bramy jak i furtki będzie trudny do osiągnięcia z uwagi na nietypowy kształt posesji. W takich sytuacjach kompromis będzie stanowić ulokowanie furtki oraz bramy przesuwnej w bliskim sąsiedztwie. Dzięki temu furtka będzie przesuwać się wraz z bramą – jeżeli jednak brama pozostanie zamknięta – wówczas korzystanie z furtki będzie jak najbardziej możliwe.

Taka furtka zintegrowana będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku posesji o niedużej powierzchni albo nietypowym kształcie.

Podsumowując inwestycja w furtki i bramy do ogrodzenia panelowego powinna być poprzedzona uprzednim researchem i chwilą refleksji nad rodzajem i wyglądem – w końcu furtka i brama stanowi niejako wizytówkę całej posesji.

Comments are closed.