Dlaczego warto zdecydować się na ogrodzenie panelowe?

Dlaczego warto zdecydować się na ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe wygląda estetycznie oraz jest solidne i łatwe w montażu. Długość paneli wynosi 2500 mm, natomiast wysokość od 830 do 2430 mm. Ogrodzenie wykonane z paneli posiada wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę przy grodzeniu posesji. Dlaczego warto je wybrać?

Łatwy i szybki montaż 

Łatwy i szybki montaż
Łatwy i szybki montaż

Dużą zaletą ogrodzenia panelowego jest łatwy i szybki montaż. Można go przeprowadzić samemu lub skorzystać z usług firmy specjalizującej się w tego typu pracach. 

Przed zakupem elementów ogrodzenia, należy dokładnie zmierzyć długość, na której zostaną zamontowane przęsła. Trzeba pamiętać o uwzględnieniu słupków, bramy i furtki. 

Pomiar można przeprowadzić samemu lub skorzystać z pomocy fachowców. Panele zamontowane są do słupków za pomocą specjalnych obejm montażowych. 

Z kolei słupki mogą być umieszczone w gruncie i zabetonowane lub przykręcone do murka. W przypadku nowego ogrodzenia, przy gruncie montuje się gotowe płyty podmurówki.

Wytrzymałość paneli ogrodzeniowych

Wytrzymałość paneli ogrodzeniowych
Wytrzymałość paneli ogrodzeniowych

Panele wykonane z solidnych drutów pionowych są wzmocnione poprzecznymi prętami, dzięki którym zachowują stabilność. Ponadto są zabezpieczone przed korozją przez malowanie proszkowe oraz cynkowanie ogniowe. 

Powłoka ochronna z cynku posiada grubość do 50 mikrometrów. Dzięki temu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję przez wiele lat. Malowanie proszkowe w przeciwieństwie do tradycyjnego, pozwala uzyskać grubszą warstwę ochronną oraz jest odporniejsze na działanie atmosferycznych czynników zewnętrznych. 

Odpowiednia grubość warstwy ochronnej sprawia, że nawet w przypadku zarysowań, do prętów nie przenika wilgoć, co zapobiega korozji. W ofercie dostępne są ogrodzenia typu 656 i 868. W pierwszym modelu druty pionowe posiadają średnicę 5 mm, natomiast poziome 6 mm. Z kolei w drugim typie druty pionowe mają średnicę 6 mm, a poziome 8 mm. 

Estetyczny wygląd ogrodzenia panelowego

Estetyczny wygląd ogrodzenia panelowego
Estetyczny wygląd ogrodzenia panelowego

Ogrodzenie panelowe poza trwałością charakteryzuje się estetycznym wyglądem. Dostępność różnych kolorów sprawia, że można je dopasować do koloru domu lub budynków. To jedna z ważnych cech, ponieważ odpowiednio dopasowane ogrodzenie podkreśla wygląd całej posesji – zarówno prywatnej, jak i firmowej. 

Stylistyka paneli doskonale komponuje się zarówno z domami w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Nie warto montować paneli do murków klinkierowych lub wykonanych z kamienia, z uwagi na ich minimalizm. 

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie gotowych przęseł oraz słupków i podmurówki. 

Na wygląd ogrodzenia panelowego składa się:

  •       przęsła z panel, 
  •       estetyczne mocowania,
  •       podmurówka oraz słupki,
  •       brama oraz furtka. 

Dzięki takiemu połączeniu można uzyskać ciekawy efekt.

Uniwersalność zastosowania paneli ogrodzeniowych

Uniwersalność zastosowania paneli ogrodzeniowych
Uniwersalność zastosowania paneli ogrodzeniowych

Panele to rozwiązanie, które dobrze sprawdza się jako główne ogrodzenie posesji prywatnej lub firmowej, a także w tworzeniu przestrzeni dla zwierząt, np. wybieg dla psów. 

Prosty i estetyczny wygląd sprawia, że doskonale komponuje się różnego typu furtkami lub bramami wjazdowymi – również z tymi niewykonanymi z paneli. 

W przypadku budowy nowego ogrodzenia od postaw, warto zdecydować się na furtkę i bramę panelową, aby uzyskać jednolity efekt. Minimalizm w budowie paneli sprawia, że doskonale komponują się z krzewami, np. tujami, które wiele osób sadzi wokół płotu. 

Niski koszt ogrodzenia

Niski koszt ogrodzenia
Niski koszt ogrodzenia

Kolejną zaletą ogrodzenia panelowego jest stosunkowo niska cena idąca w parze z estetycznym wyglądem. W porównaniu z murkami wykonanymi z kamienia piaskowego, klinkieru lub kutych elementów, taka inwestycja jest nieporównywalnie niższa. 

W szczególności niskie koszty takiej inwestycji doceniają osoby, które budują domy. Dzięki temu mogą uzyskać solidne i ładne ogrodzenie oraz zaoszczędzić pieniądze, co ma duże znaczenie w przypadku budowy. Na całkowity koszt ogrodzenia wpływa typ paneli 2D 656 lub 3D 868. 

Drugi typ jest droższy i wykonany z grubszych prętów. Na cenę wpływa też powłoka zabezpieczająca. Panele ocynkowane są droższe, ale bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Na koszt wpływa również wysokość paneli oraz słupków ogrodzeniowych. 

Ogrodzenie panelowe wygląda estetycznie i jest solidne. Warto wybierać panele, które zostały odpowiednio zabezpieczone przed korozją oraz są stabilne. Konstrukcja jest prosta i można je zamontować we własnym zakresie lub skorzystać z usług firmy, która w razie potrzeby wykona pomiary.

Comments are closed.