Malowanie proszkowe – na czym polega i co daje?

Malowanie proszkowe – na czym polega i co daje?

Firma JANMET specjalizuje się w produkcji paneli ogrodzeniowych. Mogą one mieć różne warianty, a szczególną popularnością cieszą się panele, które na życzenie klientów są malowane proszkowo. Dlaczego właśnie one?

Jakie są zalety malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, mimo iż znanych jest wiele nowoczesnych metod pokrywania farbami czy lakierami rozmaitych powierzchni. Ten sposób posiada jednak wiele zalet, które dają mu przewagę nad innymi metodami.

Przede wszystkim nanoszenie farby w postaci proszku sprawia, że naładowane elektrycznie cząsteczki bardzo dobrze przyczepiają się do malowanej powierzchni. Dzięki temu jest ona idealnie gładka, pozbawiona zmarszczek, pęcherzyków powietrza, a także nie pęka. Ma to znaczenie nie tylko jeśli chodzi o względy wizualne, które również są bardzo ważne. Tak pokryta farbą powierzchnia jest też lepiej chroniona przed czynnikami atmosferycznymi i to właśnie z tego powodu firma JANMET pokrywa swoje panele z zastosowaniem tej doskonałej metody.

Malowanie proszkowe sprawia też, że powierzchnia jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, a nawet działanie skrajnych temperatur oraz chemicznych substancji. Na tym nie koniec zalet. Metoda ta jest bezpieczna dla środowiska, a także wszechstronna.

Panele ogrodzeniowe malowane proszkowo od JANMET

Bogate zastosowanie lakierowania proszkowego

Firma JANMET stosuje metodę lakierowania proszkowego do pokrywania paneli ogrodzeniowych, co zapewnia im wysokie walory estetyczne oraz trwałość, jednak zastosowanie tej metody jest znacznie szersze, przede wszystkim dlatego, że znanych i używanych jest wiele rodzajów farb proszkowych.

Różnią się one od siebie właściwościami, a więc i zastosowaniem. Zależnie od tego, wykorzystuje się je do elementów znajdujących się na zewnątrz, w przemyśle motoryzacyjnym, do dekoracji różnego rodzaju powierzchni, a także do tworzyw sztucznych. Farby te dają różne efekty wizualne, są więc nie tylko sposobem na zabezpieczanie powierzchni, ale też jej dekorowanie.

Co ciekawe, niektóre z tych wariantów są bezpieczne dla ludzi, malowane w ten sposób powierzchnie mogą więc mieć kontakt z żywnością czy wodą pitną, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się wachlarz ich wykorzystywania.

Panele ogrodzeniowe malowane proszkowo od JANMET

W malarniach proszkowych, jakimi dysponuje firma JANMET, korzysta się z wysokiej jakości farb proszkowych do pokrywania i dekorowania oferowanych przez przedsiębiorstwo paneli ogrodzeniowych.

Są to produkty wykonywane z najlepszych gatunkowo materiałów i starannie wykończone, malowanie proszkowe zaś jest ich idealnym wykończeniem. Malowane w ten sposób, panele są idealnie gładkie, mogą być matowe lub lśniące, zależnie od życzenia klienta i zastosowanej farby. Przede wszystkim jednak są bardzo trwałe – malowanie proszkowe znacząco zwiększa odporność paneli na wszelkie czynniki, z jakimi mogą mieć styczność. Warto więc zdecydować się na ten zabieg, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla przedłużenia trwałości inwestycji.

Ogrodzenia panelowe lakierowane proszkowo bowiem, jako że znajdują się na zewnątrz, są stale narażone na działanie zmiennych temperatur i wilgoci. Lakierowanie proszkowe znakomicie je przed nimi zabezpieczy, tak samo jak przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem czasu.

Comments are closed.