7 popularnych akcesoriów do paneli ogrodzeniowych

7 popularnych akcesoriów do paneli ogrodzeniowych

Montaż paneli ogrodzeniowych może stanowić początek długiej przygody – warto rozważyć sięgnięcie po przydatne akcesoria. Niektóre z nich mogą naprawdę ułatwić życie! Poniżej przegląd siedmiu praktycznych przedmiotów, którymi warto się zainteresować.

Słupki i elementy mocujące

Słupki i elementy mocujące
Słupki i elementy mocujące

Słupki jak i elementy służące do mocowania paneli muszą być przede wszystkim wytrzymałe. Kolejne aspekty, które powinny je cechować to funkcjonalność i estetyka. Spełnienie tych warunków względem słupków jak i elementów mocujących to podstawa w kontekście zapewnienia trwałego ogrodzenia.

Wszystkie oferowane elementy mocujące jak i pozostałe akcesoria pozwalające na stworzenie trwałego systemu panelowego są wytwarzane w kraju. Polska produkcja, przejrzyste warunki współpracy, trwałe i jakościowe podzespoły produkowane na miejscu – to wszystko jest w Twoim zasięgu!

Listwa maskująca

Zgodnie z sugestywną nazwą – przeznaczenie listew polega na estetycznym zakryciu tych mniej reprezentacyjnych elementów ogrodzenia. Najczęściej dotyczy to łączeń paneli przy słupku.

Dzięki użyciu tych akcesoriów można dyskretnie zakamuflować zawiasy, a ogrodzenie nabierze bardziej estetycznego charakteru. Z założenia te listwy muszą być tak samo trwałe, jak i pozostała część ogrodzenia.

Zastosowanie wysokogatunkowego tworzywa, które jest także zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, zmienne temperatury). Co ważne – takie listwy nie wymagają konserwacji, co przekłada się na ich niezauważalne działanie.

Taśmy ogrodzeniowe zapewnią upragnioną prywatność

Taśmy ogrodzeniowe zapewnią upragnioną prywatność
Taśmy ogrodzeniowe zapewnią upragnioną prywatność

W momencie, gdy ogrodzenie zostało już pomyślnie zamontowane – warto rozważyć sięgnięcie po taśmy ogrodzeniowe do paneli 2D.

Występują w kilku neutralnych kolorach, co pozwala dobrać najlepszy wariant taśm, które będą tworzyć spójną wizerunkową całość z resztą posesji. Co ważne – są one odporne na działanie promieni UV i niekorzystnych czynników zewnętrznych – nie ma zatem obaw, że po jednym sezonie taśmy będą nadawały się jedynie do wymiany. To z kolei zapewnia komfort i ochronę przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów.

Zabezpieczenie przed wspinaniem

Zabezpieczenie przed wspinaniem
Zabezpieczenie przed wspinaniem

W celu zwiększenia bezpieczeństwa warto zainteresować się dodatkowymi możliwościami podczas montażu ogrodzenia. Zwieńczenie go drutem kolczastym pozwoli zniwelować ryzyko niepożądanego wtargnięcia osób trzecich.

Takie zabezpieczenie przed wspinaniem jest wybierane zarówno w przypadku osób, które mieszkają z dala od innych zabudowań, jak i tych, którym przede wszystkim zależy na podjęciu wszelkich kroków zmierzających do zabezpieczenia posesji. To jednocześnie nierzucające się w oczy rozwiązanie, które nie zaburzy dotychczasowej aranżacji.

Dzwonek i domofon nowej generacji

Dzwonek i domofon nowej generacji
Dzwonek i domofon nowej generacji

Instalacja dzwonka oraz domofonu może znacząco wpłynąć na komfort zarówno mieszkańców jak i gości. Montaż takiego systemu pozwoli raz na zawsze zakończyć kłopotliwe sytuacje związane z koniecznością nawoływania domowników. Idąc krok dalej – montaż wideodomofonu pozwoli zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.

Współcześnie oferowane rozwiązania są o wiele bardziej zaawansowane technologicznie i tańsze niż pierwsze modele, które przed laty dopiero pojawiały się na rynku, a z uwagi na wysoką cenę były wybierane przede wszystkim jako wyposażenie przedsiębiorstw. Obecnie w zasadzie każdy może sobie pozwolić na montaż takiego rozwiązania.

Skrzynka na listy

Akcesoria do paneli - skrzynka na listy
Akcesoria do paneli – skrzynka na listy

To jeden z elementów o których łatwo zapomnieć po zamontowaniu ogrodzenia, zwłaszcza jeśli dotyczy to nowej posesji. W dalszej perspektywie może to jednak okazać się zgubnym działaniem, gdy okaże się, że zamawiana korespondencja nie dociera pod wskazany adres. Montaż choćby prostej skrzynki na listy, która estetyką będzie wpisywać się w dotychczasową aranżację ogrodzenia pozwoli wyeliminować problem „znikającej” poczty.

Montaż ogrodzenia panelowego to inwestycja na lata. Warto zatem rozważyć sięgnięcie po komplementarne akcesoria, które sprawią, że korzystanie z takich ogrodzeń będzie przyjemniejsze i bardziej funkcjonalne.

Comments are closed.