Panele pojedyncze 3d, 2d 656 czy 2d 868 – jakie wybrać i czym się kierować?

Panele pojedyncze 3d, 2d 656 czy 2d 868 – jakie wybrać i czym się kierować?

Wykonanie lub wymiana ogrodzenia wokół działki wiąże się z koniecznością podjęcia szeregu decyzji. Jedną z nich jest wybór materiałów jakie zostaną przeznaczone na ogrodzenie.

Panele ogrodzeniowe stanowią szeroką gamę produktów, które mogą sprawdzić się w tej roli.

Czym są panele ogrodzeniowe 3D?

Czym są panele ogrodzeniowe 3D?
Czym są panele ogrodzeniowe 3D?

Pojedyncze panele ogrodzeniowe, zwane również panelami ogrodzeniowymi 3D to tanie rozwiązanie będące dobrą alternatywą dla siatki ogrodzeniowej.

Wykonane są zwykle z drutu stalowego zwykle o czteromilimetrowej średnicy, który usztywniony jest z użyciem nieco grubszych drutów poziomych oraz przetłoczeń. Mogą mieć oczka o różnych wymiarach, standardowe to 50 na 200 milimetrów.

Materiał jest zabezpieczony w podstawowym zakresie przed korozją z użyciem cynkowania albo też w szerszym zakresie, z dodatkowym użyciem powłoki malarskiej w technice proszkowej. Estetyka paneli 3D jest zwykle wyższa od tradycyjnej siatki ogrodzeniowej, jednak ustępują wytrzymałością innym rozwiązaniom.

Wykorzystanie prostych paneli 2D 656

Wykorzystanie prostych paneli 2D 656
Wykorzystanie prostych paneli 2D 656

Jeżeli w inwestycji potrzebne jest bardziej trwałe rozwiązanie, warto rozważyć montaż podstawowej wersji paneli ogrodzeniowych 2D. Są one bardziej solidne od paneli 3D – z uwagi na użycie grubszego drutu do konstrukcji podstawowej oraz wzmocnień, ważą zwykle około dwukrotnie więcej.

Panele kratowe pozwalają na tworzenie prostych ogrodzeń wokół prywatnych posesji, osiedli strzeżonych czy terenów firmy. Trwałe zabezpieczenie przed korozją metodą ocynku ogniowego połączone z malowaniem proszkowym na pasujący do otoczenia kolor pozwala na wykorzystanie paneli 2D 656 w wielu różnorodnych zastosowaniach dla instytucji oraz domu.

Mocne ogrodzeniowe panele 2D 868

Mocne ogrodzeniowe panele 2D 868
Mocne ogrodzeniowe panele 2D 868

Z dostępnych rozwiązań paneli ogrodzeniowych panele 2D 868 posiadają solidną konstrukcję o jeszcze bardziej podwyższonym bezpieczeństwie, w którym wykorzystane są druty pionowe o grubości sześciu milimetrów oraz druty poziome wzmacniające grubości ośmiu milimetrów. Podobnie jak lżejsza wersja paneli 2D, są zabezpieczone przed korozją oraz mogą zostać pomalowane na wybrany kolor z palety RAL.

Prawidłowy ich montaż na odpowiednio osadzonych słupkach gwarantuje odpowiedni standard bezpieczeństwa oraz wysoką estetykę ogrodzenia zarówno w zastosowaniach domowych, jak i biznesowych, zwłaszcza jeżeli zostanie połączony z pasującymi elementami ogrodzeniowymi takimi jak furtki czy bramy.

Czym kierować się przy wyborze?

Czym kierować się przy wyborze?
Czym kierować się przy wyborze?

Decyzję o wykonaniu ogrodzenia z paneli kratowych należy podjąć w oparciu o analizę potrzeb. Choć szerokość paneli zwykle jest stała, ich wysokość, użyte  słupki czy rodzaj ich osadzenia należy już dostosować do wymagań.

Rozwiązania które cechują się niską ceną, mają zwykle również niższą odporność na uszkodzenia a co za tym idzie trwałość i stopień bezpieczeństwa. Jeżeli jednak mają stanowić rozwiązanie jedynie tymczasowe, mogą się sprawdzić. W przypadku ogrodzeń mających służyć lata i być nie tylko trwałe, ale również bezpieczne i estetyczne, panele ogrodzeniowe 2D z profesjonalnym montażem okazują się dobrym wyborem.

Panele ogrodzeniowe są popularną alternatywą dla innego typu ogrodzeń ze względu na wygodny montaż, dobrą estetykę, trwałość i funkcjonalność. W zależności od wybranego modelu produkt może mieć podniesioną wytrzymałość i bezpieczeństwo, dostosowaną do potrzeb użytkownika.

Comments are closed.