Czym ogrodzenie panelowe różni się od płotu kutego?Czym ogrodzenie panelowe różni się od płotu kutego?

Czym ogrodzenie panelowe różni się od płotu kutego?

Dobór ogrodzenia posesji może generować wielu niewiadomych. Czym się kierować podczas poszukiwań? Co w sytuacji, kiedy dysponujesz ograniczonym budżetem? Czy ekonomiczne rozwiązanie musi być z założenia mniej atrakcyjne i nietrwałe? Praktyka dowodzi, że to nieprawidłowe przypuszczenia! Poniżej porównanie płotu kutego i ogrodzenia panelowego.

Blaski i cienie płotów kutych

Blaski i cienie płotów kutych
Blaski i cienie płotów kutych

Znalezienie solidnego i estetycznego ogrodzenia może przysparzać wielu trudności. W minionych dekadach ogromną popularnością cieszyły się kute płoty. Były niejako synonimem trwałości, a ich popularność potęgowała dodatkowo możliwość personalizacji o wybrane zdobne detale. Warto od razu wskazać na minusy wynikające z zastosowania tego rozwiązania. O czym konkretnie mowa? 

Nie sposób pominąć tutaj kwestię długiego oczekiwania na produkt oraz ich wysoką cenę. Z uwagi na to, że płoty kute powstają pod indywidualne zamówienie klienta, wiąże się to automatycznie z koniecznością produkcji pod konkretny wymiar posesji. To z kolei ma przełożenie na koszt takiego przedsięwzięcia.

Z czego wykonuje się płoty kute?

Kute ogrodzenia niebezpodstawnie są postrzegane jako trwałe i trudne do sforsowania. Wynika to przede wszystkim z materiału, z jakiego zostały wykonane. Stal ocynkowana pokryta dodatkowo warstwą antykorozyjną w połączeniu z malowaniem proszkowym daje trwały i estetyczny efekt. Trudność w zniszczeniu takiego ogrodzenia przez osoby niepowołane w połączeniu z odpornością na czynniki atmosferyczne sprawia, że finalny produkt będzie trwały przez długie lata. 

Takie kute płoty mogą prezentować się także wyjątkowo zdobnie. To, czy finalny efekt będzie bardziej minimalistyczny czy może okraszony kutymi ozdobami (w postaci np. florystycznych motywów) zależy już tylko i wyłącznie od fantazji klienta. Warto jednak mieć na uwadze, że wraz z ilością takich niestandardowych zdobień wzrasta również cena.

Dlaczego ogrodzenie panelowe stanowi godną uwagi alternatywę wobec kutego płotu?

Dlaczego ogrodzenie panelowe stanowi godną uwagi alternatywę wobec kutego płotu
Dlaczego ogrodzenie panelowe stanowi godną uwagi alternatywę wobec kutego płotu

Czy istnieje jakaś sensowna alternatywa wobec takich kosztownych i czasochłonnych rozwiązań?

Jak najbardziej tak! Firma JANMET produkuje ogrodzenia panelowe, które nie ustępują funkcjonalnością, estetyką i trwałością od płotów kutych.

Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim bardziej przystępna cena. Nie wynika to jednak z zastosowania gorszych jakościowo materiałów. Płoty kute są po prostu wytwarzane pod indywidualne zamówienie klienta. Konkretny wymiar i zdobienia powodują jednak automatycznie wzrost ceny. 

Co przemawia na korzyść ogrodzeń systemowych?

Ogrodzenia systemowe panelowe są z kolei wytwarzane w kilku uniwersalnych rozmiarach. To z kolei przekłada się na szybszy czas realizacji oraz o wiele korzystniejszą cenę. To dwie podstawowe cechy, które przemawiają za wyborem właśnie takiego ogrodzenia. 

Nie sposób pominąć także aspekt estetyki. Ogrodzenia panelowe nie muszą być nudne i powtarzalne! W Janmet Panele masz bowiem do dyspozycji wiele rozwiązań, które mogą urozmaicić wygląd Twojej posesji.

W czym wyraża się uniwersalność ogrodzenia systemowego?

Uniwersalność ogrodzenia panelowego
Uniwersalność ogrodzenia panelowego

Ogrodzenia panelowe to świetne rozwiązanie do zadań specjalnych – zarówno na użytek prywatny w ramach ogrodzenia własnej posesji, jak i w przypadku ogrodzenia obiektów użyteczności publicznej. 

Wysoka estetyka, solidność, bogata paleta kolorów i możliwości zdobień – to wszystko przekłada się na rosnącą popularność tych ogrodzeń. Przystępna cena, przyjazny czas realizacji i możliwość samodzielnego montażu – to dodatkowo przemawia za wyborem właśnie takiego rozwiązania.

Dowiedz się więcej: Ogrodzenia panelowe – idealne dla domu oraz firmy

Marzysz o estetycznym i solidnym ogrodzeniu? Cena nie stanowi przeszkody!

Jeszcze kilka dekad temu w opozycji to trwałych i płotów kutych znajdowały się tanie siatki ogrodzeniowe. Ich estetyka nie jest wyróżniająca, co więcej – nie można w tym przypadku mówić o pożądanej trwałości. Technologia jednak nieustannie ewoluuje, co doprowadziło do upowszechnienia ogrodzeń panelowych. Z tej możliwości korzystają tak samo chętnie klienci indywidualni jak i instytucjonalni.

Bez względu na to, czy oczekujesz od ogrodzenia trwałości czy może bardziej zdobnego charakteru – jak najbardziej uzyskasz to nie tylko w ramach płotu kutego, ale i ogrodzenia panelowego. Co ważne – bez uszczerbku na jakości, a w przystępniejszej cenie i krótszym czasie oczekiwania!

Comments are closed.