Ogrodzenie panelowe czy z siatki — które wybrać?

Ogrodzenie panelowe czy z siatki — które wybrać?

Masz w planach ogrodzenie swojej działki, ale nie możesz zdecydować się pomiędzy użyciem siatki, a ogrodzenia panelowego? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o Tobie, powstał ten krótki poradnik, z którego dowiesz się, które z wyżej wymienionych materiałów wybrać.

Który materiał jest bardziej atrakcyjny cenowo?

Który materiał jest bardziej atrakcyjny cenowo?
Który materiał jest bardziej atrakcyjny cenowo?

Cena materiału ma niewątpliwie bardzo duże znaczenie w trakcie podejmowania decyzji. Wiele osób decyduje się na tańszą opcję. Jest to oczywiście zrozumiałe, bo nikt nie lubi przepłacać.

Warto jednak zaznaczyć, że to czy dany materiał sprawdzi się u Ciebie dobrze, w dużej mierze zależy od czynników takich jak:

  • ukształtowanie terenu,
  • rozmiar działki,
  • a także obecność zwierząt.

Zdecydowanie tańszym materiałem jest siatka ogrodzeniowa. Warto jest jednak zaznaczyć, że kupując siatkę, która ma służyć jako ogrodzenie, należy wyposażyć się również w słupki.

Słupki, w zależności od preferencji, powinny być rozmieszczone co metr. Zapewni to odpowiednią solidność oraz sztywność ogrodzenia z siatki. W praktyce jednak odległości między słupkami siatki są większe.

Jeśli posiadasz duży teren do ogrodzenia lub chcesz by siatka ogrodzeniowa była napięta i solidnie zamontowana, musisz liczyć się z zakupem większej ilości słupków.

Kiedy warto postawić na siatkę, a kiedy na panele?

Kiedy warto postawić na siatkę, a kiedy na panele?
Kiedy warto postawić na siatkę, a kiedy na panele?

Obecnie na rynku istnieje wiele różnych modeli paneli oraz siatek. Wybór jest naprawdę ogromny, jednak zarówno panele, jak i tradycyjna siatka nie sprawdzą się wszędzie.

Jeśli jesteś posiadaczem małej działki na przykład przy tak zwanym domu bliźniaku, dobrym pomysłem mogą okazać się panele ogrodzeniowe.

Zastosowanie paneli ma również znacznie większy sens w momencie, w którym chcesz zapewnić sobie trochę prywatności. Wysokie oraz zabudowane panele (np. panele z taśmą) mogą nie tylko świetnie się sprawdzić przy obudowie basenu lub zewnętrznego jacuzzi, ale również w przypadku dużego tarasu lub ogrodu. Tradycyjne panele 2D są ponadto dobrym pomysłem w sytuacji, w której działka ma równą powierzchnię.

Jeśli mowa o siatce ogrodzeniowej, to jest ona jednym z najbardziej popularnych rodzajów odgradzania działki od sąsiedniej posesji. Klasyczna siatka znajdzie swoje zastosowaniu w przypadku dużych działek, ogrodów oraz innych tego typu miejsc, gdy liczy się szybkość instalacji oraz niska cena.

Które ogrodzenie jest bardziej wytrzymałe?

Które ogrodzenie jest bardziej wytrzymałe?
Które ogrodzenie jest bardziej wytrzymałe?

Jeśli chodzi o wytrzymałość danego materiału, to jest ona zależna od konkretnego modelu, a także od sposobu zamontowania.

Siatka jest jedną z najczęściej wybieranych metod ogrodzenia. Decydując się na nią, należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jej rozprucie bądź też pocięcie nie jest trudnym zadaniem. Z tego wynika, że siatka nie jest najlepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym.

Natomiast jeśli mowa wyłącznie o odporności na czynniki zewnętrzne takie jak warunki atmosferyczne lub wilgoć, odpowiednio założona siatka jest odporna na wiele niepożądanych sytuacji.

Panele ogrodzeniowe są w stanie zdecydowanie lepiej chronić przed ewentualnym włamaniem, a przy tym są zdecydowanie bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia fizyczne oraz mechaniczne.

Grubość zastosowanego materiału, np. podwójne poziome druty o grubości 5mm każdy kontra 2,5mm grubość drutu w siatce, zdecydowanie faworyzuje tutaj panele ogrodzeniowe.

Który materiał lepiej się prezentuje?

Który materiał lepiej się prezentuje?
Który materiał lepiej się prezentuje?

Estetyka jest kwestią indywidualną, która jest zależna od własnych potrzeb oraz preferencji. Mimo to zdecydowana większość osób twierdzi, że pod względem wizualnym to właśnie ogrodzenia z paneli są lepszym wyborem.

Panele rzeczywiście mogą się podobać znacznie bardziej niż zwykła siatka. Panel ogrodzeniowy charakteryzuje się przede wszystkim brakiem zdobień oraz surowym wykończeniem, które nadaje ogrodzeniu loftowego stylu.

Oprócz tego można panele wyposażyć w taśmy ogrodzeniowe, które nie tylko zagwarantują prywatność, ale i również pozwolą na uzyskanie ciekawych kombinacji kolorystycznych oraz wzorów.

Siatka czy panele – który materiał jest bezpieczniejszy?

Siatka czy panele - który materiał jest bezpieczniejszy?
Siatka czy panele – który materiał jest bezpieczniejszy?

Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych czynników, który ma ogromny wpływ na decyzję o zakupie danego materiału. W tym przypadku tytuł bezpieczniejszego rozwiązania wędruje oczywista do paneli, ponieważ to właśnie one są w stanie zapewnić Ci lepszą ochronę.

Faktem jest również to, że panele znacznie rzadziej ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom, a co za tym idzie, nie trzeba ich wymieniać, jak na przykład fragmenty siatki.

Jak widzisz, wybór pomiędzy siatką a panelami nie jest łatwy. Warto wiedzieć, że decydując się na zakup jednego z wyżej wymienionych materiałów, należy kierować się głównie własnymi potrzebami oraz indywidualnym poczuciem estetyki. Jeśli zatem chcesz ogrodzić swoją działkę, nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś podejmij decyzję.

Comments are closed.