Na co zwrócić uwagę przed zakupem i instalacją paneli ogrodzeniowych?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem i instalacją paneli ogrodzeniowych?

Panele ogrodzeniowe zyskały dużą popularność w przedsiębiorstwach oraz na prywatnych posesjach. Wyglądają estetycznie i pełnią funkcję ochronną przed niepożądanymi gośćmi. Istnieje wiele typów paneli ogrodzeniowych, ale przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Co warto wziąć pod uwagę?

Dokładne wymiary ogrodzenia

Dokładne wymiary ogrodzenia
Dokładne wymiary ogrodzenia

Warto dostosować wymiary oraz rodzaj ogrodzenia do swoich potrzeb. Istnieją modele paneli o różnych wymiarach i wzorach. Dostępne są o wysokościach od 830 mm do 2430 mm. Natomiast ich szerokość jest standardowa i wynosi 2500 mm. 

Innym modelem paneli są przęsła 2D 868, które posiadają średnicę drutu 6 mm i 8 mm. Druty o mniejszej średnicy są umieszczone pionowo, natomiast o większej średnicy wzmacniają konstrukcję poziomo. Dzięki temu ogrodzenie jest sztywne i doskonale zabezpiecza posesję przed osobami niepożądanymi. 

Wysokość przęseł mieści się w przedziale od 830 mm do 2430 mm. Dlatego przed zakupem należy dokładnie zmierzyć ogrodzenie oraz uwzględnić długość paneli wraz ze słupkami ogrodzeniowymi, furtkę oraz bramę. Można to zrobić samemu lub zlecić firmie, która zajmie się montażem. 

Jakość ogrodzenia paneli ogrodzeniowych

Jakość ogrodzenia paneli ogrodzeniowych
Jakość ogrodzenia paneli ogrodzeniowych

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na dobrą jakość ogrodzenia. Cienkie druty użyte w ich konstrukcji są mniej stabilne, przez co łatwo ulegają odkształceniom i uszkodzeniom mechanicznym. Dlatego należy zwrócić uwagę na średnicę drutu, a także jego zabezpieczenie przed korozją. 

Wysokiej jakości panele są zabezpieczone metodą ocynkowania ogniowego. W renomowanych produktach, jak te z naszej oferty, warstwa cynku wynosi nawet do 50 mikrometrów grubości. Dzięki temu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. 

Kolejną metodą jest malowanie proszkowe. Użycie takiej technologii sprawia, że powłoka ochronna jest szczelna i zapobiega przedostaniu wilgoci do struktury drutów. Takie zabezpieczenie sprawia, że panele zachowają estetyczny wygląd przez wiele lat. 

Koszt zakupu paneli ogrodzeniowych

Koszt zakupu paneli ogrodzeniowych
Koszt zakupu paneli ogrodzeniowych

Koszt zakupu paneli ogrodzeniowych jest różny. Warto pamiętać, że na rynku istnieją tanie modele, ale ich jakość może być niska. Przez to łatwo ulegają odkształceniom oraz korozji. W takim przypadku zakup może okazać się niekorzystną inwestycją. Dlatego przed zakupem, warto sprawdzić jakość paneli. Im grubsza średnica drutu, z którego są wykonane, tym ogrodzenie będzie solidniejsze. 

Nie bez znaczenia jest również jakość surowca, z którego wykonane są panele ogrodzeniowe. Panele firmy JANMET produkowane są z wysokogatunkowej stali. Ponadto w standardzie są one ocynkowane ogniowo.

W przypadku samodzielnego montażu koszty wykonania ogrodzenia będą niższe. Jednak warto pamiętać, że wykonanie ogrodzenia we własnym zakresie wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu i zajmuje sporo czasu. Natomiast nasza firma specjalizująca się w tego typu pracach, wykona je szybko i solidnie. 

Kolor ogrodzenia z paneli

Kolor ogrodzenia z paneli
Kolor ogrodzenia z paneli

Panele ogrodzeniowe powinny być pomalowane metodą proszkową. W przypadku klasycznego malowania, powłoka ochronna jest cienka, przez co druty szybko ulegają korozji, a panele zaczynają wyglądać nieestetycznie. 

Natomiast malowanie proszkowe tworzy grubą powłokę ochronną oraz umożliwia dobór koloru paneli odpowiednio do koloru murka lub budynków. Nasza oferta obejmuje lakierowanie proszkowe w pełnej palecie barw RAL.

Z kolei powłoka paneli ocynkowanych metodą ogniową sprawia, że większość powierzchniowych uszkodzeń, nie wywołuje korozji. Dlatego znajdują zastosowanie również na posesjach przemysłowych, w których narażone są m.in. na otarcia przy transporcie. 

Brama wjazdowa panelowa

Brama wjazdowa panelowa
Brama wjazdowa panelowa

Dobór odpowiedniej bramy i furtki nie tylko wpływa na wygląd ogrodzenia, lecz także na jego funkcjonalność. W ofercie znajdują się różne typy bram: przesuwne, jedno – lub dwuskrzydłowe.

Bramy przesuwne są wybierane na posesje o niewielkich powierzchniach. Po otwarciu nie zajmują dużo miejsca, ale ogrodzenie musi posiadać odpowiednią długość, aby skrzydło bramy mogło się odsunąć na całej długości. Dostępne są o maksymalnej szerokości do 22 metrów. 

Bramy rozwierne jedno- lub dwuskrzydłowe w razie potrzeby wykonywane są indywidualnie – odpowiednio do potrzeb klienta. 

Wszystkie nasze bramy dostępne są w różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu łatwo można je skomponować z ogrodzeniem. Nowoczesne zawiasy i zamki zapewniają komfort użytkowania oraz są odporne na korozję.

Furtki metalowe

Furtki metalowe
Furtki metalowe

Dopełnieniem każdego ogrodzenia panelowego są furtki metalowe z paneli. Różne kształty i kolory sprawiają, że znakomicie prezentują się w ogrodzeniach betonowych i wykonanych z siatki. Maksymalna szerokość wynosi 200 cm. Natomiast wysokości dobierana jest odpowiednio do ogrodzenia i mieści się w przedziale od 830 mm do 2430 mm. 

Warto wybrać bramę i furtkę w takim samym kolorze jak panele. Z kolei wysokość nie powinna być niższa niż wysokość płotu, bo dzięki temu całe ogrodzenie prezentuje się estetycznie. 

Producent paneli ogrodzeniowych

Producent paneli ogrodzeniowych
Producent paneli ogrodzeniowych

Znalezienie dobrego producenta paneli ogrodzeniowych jest kluczowe. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na doświadczenie w branży oraz oferowane gwarancje na produkty. 

Warto pamiętać, że budowa ogrodzenia jest inwestycją na wiele lat. Dlatego nie warto oszczędzać na elementach o niskiej jakości, które łatwo ulegają korozji i uszkodzeniom. 

Przed zakupem warto sprawdzić opinie o danej firmie oraz produktach, które oferuje. Ponadto, im dłużej firma istnieje na rynku w danej branży, tym większe doświadczenie posiada. 

Warto sprawdzić również informacje na stronie firmowej dotyczące zakresu jej działalności, pracowników oraz siedziby.  Dzięki temu można dokonać właściwego wyboru. 

Panele ogrodzeniowe to szybki i dobry sposób na zbudowanie estetycznego i solidnego ogrodzenia. Doskonale prezentują się na każdej posesji oraz pełnią funkcję ochronną. Szeroki wybór kolorów i wymiarów, pozwala je dopasować odpowiednio do swoich potrzeb.

Comments are closed.