Ogrodzenie panelowe to uniwersalne rozwiązanie dla domu, ale również do zabezpieczenia nieruchomości komercyjnej. Technologia trafia coraz częściej na osiedla tworzone przez znanych deweloperów ze względu na podniesienie prestiżu.
W pięciu poniższych punktach dowiesz się, czy ogrodzenie panelowe to coś dla Ciebie.
1. Pod większy i mniejszy, zróżnicowany teren – publiczny, firmowy, prywatny
Panele ogrodzeniowe występują w wielu wysokościach, a nawet kolorach dopasowanych do strategii identyfikacji przedsiębiorstwa, które nie chce zasłaniać widoku dla potencjalnych klientów. Ogrodzenie panelowe sprawdza się w zabezpieczeniu realizowanej budowy, na parkingach, na dużych przestrzeniach przemysłowych – perspektywa szybkiego montażu.
Gruby, wysoki drut stalowy zabezpieczony przed korozją przetrwa większość uszkodzeń mechanicznych, deformacji. Inne, powszechne zastosowania to boiska szkolne, place zabaw, strefy publiczne, gdzie wymaga się zachowania wysokiego standardu przetargowego. Pamiętaj również, że panele ogrodzeniowe posiadają wiele elastycznych elementów umożliwiających obniżenie wyceny, np. średnica drutu.
2. Transparentność ogrodzenia, dobry widok na posesję, potencjał reklamowy dla firm
Wysoki poziom bezpieczeństwa ogrodzenia panelowego nie wyklucza wcale pełnej transparentności obiektu. To szczególnie ważna zaleta dla przedsiębiorców zamierzających wykorzystać panele do promocji usług. Dobry widok na nieruchomość to nawet korzyść wizerunkowa, szansa na ograniczenie problemów organizacyjnych przy częstym zamawianiu usług kurierskich – jasny widok adresu.
Każde ogrodzenie to wizytówka nieruchomości, a panele można dopasować nawet do luksusowych projektów (bogactwo palety RAL, wysoka odporność na odkształcenia, ewentualny demontaż i ponowny montaż przy nagłej zmianie warunków zabudowy). Transparentność ogrodzenia to większa przystępność dla otoczenia. Panele nie zaburzają odbioru zagospodarowania przestrzeni.
3. Duże możliwości konfiguracji ogrodzenia
Do paneli ogrodzeniowych dopasujesz furtki metalowe zgodne wizualnie z modułową konstrukcją, rozbudowane bramy skrzydłowe, często powiązane z automatyką, dodatkowe systemy mocowań. Zautomatyzowane ogrodzenie pasuje najbardziej do inteligentnego budownictwa.
Możesz również pójść o krok dalej i wykorzystać panele ogrodzeniowe do tymczasowego zabezpieczenia budowy, działki, innego projektu. Montaż i demontaż paneli zajmuje znacznie mniej czasu w stosunku do standardowych rozwiązań. Ze względu na łatwość instalacji paneli bardzo trudno o pomyłki techniczne, czy błędy aranżacyjne.
4. Wielokrotne zastosowanie ogrodzenia panelowego
Wielokrotny montaż i demontaż ogrodzenia panelowego to ważna zaleta, głównie dla firm, np. zmieniających lokalizację, czy planujących nowe projekty rozbudowy.
Poza tym ogrodzenie panelowe dopasujesz do wszystkich warunków architektonicznych, czy to klasycznych, czy nowoczesnych bez wywoływania dysproporcji wizualnych. Znani deweloperzy właśnie z tego powodu stawiają na panele ogrodzeniowe.
5. Przystosowanie do niestabilnego podłoża
Panele ogrodzeniowe możesz wprowadzić na trudny teren, najczęściej z podmurówką. Wielu producentów paneli wysyła własne ekipy montażowe do oceny terenu i możliwości realizacji.
Podmurówka oczywiście nie jest wymagana w każdym przypadku, natomiast zwiększa możliwości wprowadzenia ogrodzenia panelowego na mocno zróżnicowane podłoże.
Kilka słów podsumowania i dodatkowe możliwości aranżacyjne
Ogrodzenie panelowe doskonale wygląda z kwiatami, roślinnością, więc daje więcej możliwości aranżacyjnych dla posesji. W takiej konfiguracji zwiększasza naturalnie prywatność. Ogrodzenie ładnie prezentuje się też z kostką brukową. To ważna zaleta pod wykończenie parkingów.
Jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny panele ogrodzeniowe wyróżniają się na tle konkurencyjnych rozwiązań i nie wywołują żadnych problemów montażowych, nawet w trudniejszych warunkach. To oszczędza inwestorom sporo nerwów już na etapie planowania inwestycji.
Jeśli szukasz ogrodzenie panelowego dla swojej inwestycji skontaktuj się z nami.